Meet up #1: Czego nie znajdziesz w Google…
i dlaczego.

28 luty 2023, g. 13:00

Jest wiele zawodów, których podstawą jest wyszukiwanie informacji, a każdy z nich ma swoje sposoby na research. Często korzystamy w pracy z podobnych narzędzi, choć patenty na ich wykorzystanie możemy mieć całkiem różne. Tak jest z wyszukiwarką Google, z której korzystamy wszyscy. Ale z wyszukiwarką trzeba umieć postępować, poza tym na Google świat się nie kończy. Postanowiliśmy więc zapytać specjalistów od wyszukiwania o ich doświadczenia:

  • gdzie szukają informacji i jakie mają ulubione/tajne źródła,
  • czy korzystają z operatorów, a jeśli tak, to z jakich,
  • czy lokalizacja ma w ich pracy znaczenie,
  • jakie mają pomysły na niestandardowe działania, by pozyskać informację, której potrzebują,
  • co robią, gdy nie mogą znaleźć tego, czego szukają.

W spotkaniu będą dzielić się wiedzą:

  • Przemysław Paczkowskidetektywipolska.pl
    detektyw, były policjant służby kryminalnej, „procesowiec”. Czuwa nad formalno-prawnymi aspektami realizacji detektywistycznych. Odpowiedzialny za strategię działań, szczególne źródła informacji i praktykę operacyjną.  Zajmuje się oceną prawną zlecanych spraw, kompleksowo śledztwami, zbieraniem dowodów, pozyskiwaniem i analizą informacji oraz analizą kryminalną.
  • Katarzyna Kośeuleo.pl
    analityk informacji, zajmuje się wyszukiwaniem informacji o firmach i osobach. Szczególnie interesuje ją dotarcie do danych rejestrowych, kontaktowych, adresowych, finansowych oraz informacji tzw. negatywnych (opinie, zadłużenia, upadłości itp.). Weryfikuje klientów „od ręki”.
  • Kasia Tangsupersource.me
    sourcing trainer, na co dzień uczy rekruterów wyszukiwania potencjalnych kandydatów, a także odpowiedniej komunikacji by przekonać ich do udziału w procesie rekrutacji – w jej branży te działania nazywa się właśnie (talent) sourcingiem. Z branżą HR związana od ponad 10 lat. Przez lata prowadziła bloga poświęconego sourcingowi, a w 2021 wspólnie z Karoliną Latus wydała Podręcznik Rekrutera, w którym na praktycznych przykładach tłumaczy zagadnienia z obszaru wyszukiwania kandydatów w sieci.
czego nie znajdziesz w google i dlaczego