O infobrokeringu nieformalnie – wspólne spotkanie z Women in Technology

Pierwsze z cyklu nieformalnych spotkań o infobrokeringu. Organizujemy je wspólnie z inicjatywą Women in Technology. Odbędzie się ono w 25. maja(poniedziałek) w Pauza in Garden o godz. 18.00.

Tematy spotkania

 • Patrycja Hrabiec-Hojda i Justyna Trzeciakowska – Z Google’m w torebce

  Broker informacji trzeci najstarszy zawód świata a jakże uzależniony od technologii. Podstawą działania infobrokerów jest wyszukiwanie i analiza informacji na zlecenie. O wpływie powszechnego dostępu do informacji na codzienną pracę, o sposobach radzenia sobie z nadmiarem informacji i w końcu o tym, jak dogadać się z Google, aby znaleźć to, czego potrzebujemy. Chcemy podzielić się doświadczeniem związanym z humanistyczną stroną IT.
  Powiemy też o tym, jak infobrokerzy mogą wspomóc pracę programistów, a jak programiści ułatwią życie infobrokerów. Zachęcamy do dyskusji na temat przyszłości infobrokeringu w Polsce.

  Patrycja Hrabiec-Hojda

  Patrycja Hrabiec-Hojda – broker informacji z dziesięcioletnim doświadczeniem, przedsiębiorca, doktorantka UJ i blogerka z doskoku. Prowadzi swoją firmę infobrokerską od 8 lat. Tworzyła standardy zawodu brokera informacji dla Ministerstwa Pracy. Szkoliła doradców ministrów i biuro logistyki Kontrwywiadu Wojskowego. Redaktorka serwisu Rynek Informacji. Działa w Stowarzyszeniu Profesjonalistów Informacji.

  Justyna Trzeciakowska

  Justyna Trzeciakowska – infobroker z pięcioletnim doświadczeniem w pracy w dużej korporacji. Dostarczała dane dla wielu polskich i zagranicznych firm. Współtworzy agencję infobrokerska.pl, prowadzi portal Rynek Informacji oraz angażuje się w prace Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji.

 • Marcin Szałowicz – Po świecie MySQL Workbench

  Bliższe spojrzenie na funkcjonalności Workbencha, które są pomocne w pracy DBA takie jak zarządzanie użytkownikami, monitoring danych i serwera.

  Marcin Szałowicz

  Programista w MySQL Developer Tools team, rozpoczął swoja przygodę w Oracle w 2013, kiedy to zmigrował ze świata DBA do c++. Poprzednio pracował z danymi telemetrycznymi. Mieszka w Bielsko-Biała, krainie Bolka i Lolka.

 • Krzysztof Szarlej – Chmury Obliczeniowe i OpenStack pośród nich

  Głównym tematem prezentacji będą chmury obliczeniowe oraz OpenStack. W dzisiejszym świecie okazuje się, że pojęcie „Cloud Computing” stało się bardzo przereklamowane i rozdmuchane, technologie tą otacza się nutką tajemnicy i mówi się o niej jako o osiągnięciu technologicznym ostatnich czasów, zapominając że pierwsze chmury powstawał jeszcze na długo przed 2 tysiącleciem. Prezentacja ma na celu pokazanie uczestnikom czym chmura obliczeniowa w rzeczywistości jest, omówimy ich różne rodzaje, czym różnią się między sobą i jakie są ich zastosowania. Następnie gdy będziemy już wiedzieć czym jest chmura słuchaczom zostanie przedstawiona nowoczesna technologia dzięki której możemy budować wydajne i skalowalne rozwiązania cloudowe – OpenStack.

  Krzysztof Szarlej

  Dwudziestoletni administrator systemów pracujący od roku w firmie nazwa.pl S.A. Jest pasjonatem nowoczesnych technologii, w tym chmur obliczeniowych. Przez rok brał aktywny udział we wdrażaniu, a teraz utrzymaniu chmury infrastrukturalnej serwery.pl opartej na technologii OpenStack. Jest studentem informatyki Krakowskiego AGH, a wolny czas najczęściej spędza w górach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych infobrokerstwem, big data i bazami danych.

Prosimy o zapisy na eventbrite.

0 odpowiedzi

Zostaw wiadomość

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Czuj się swobodnie aby zostawić wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *